Ez meg az

A hála az élet szorzója


A hálaadás boldoggá tesz
A hála nemcsak egy kulcs a sikerhez - önmagában is boldoggá tesz. Létezik például egy csodálatos kísérlet Robert Emmonstól (Kaliforniai Egyetem, Davis) és Michael McCulloghtól (Miami Egyetem): két csoportba osztották a tesztszemélyeket. Az egyik csoport feladata volt, hogy elmélkedjen azokon a dolgokon, amelyekért hálás az életében, a másik csoport hagyták egyszerűen csak gondolkodni, amin akartak. Ezeket a rövid gyakorlatokat minden héten megismételték a kutatók, 10 héten át.
Az eredmény több mint egyértelmű volt: a hálás csoport messze több motivációt mutatott a kísérletek egész ideje alatt, mint a másik. Azt mondták, hogy boldogabbak és elégedettebbek az életükkel, sőt optimistábbak az elkövetkezendő hetekkel kapcsolatban. Az immunrendszerük és az egészségügyi értékeik is bizonyítottan javultak.
Azaz, néhány hálás gondolat boldogabbá és egészségesebbé tette a kísérletben résztvevőket.
Gyakran alábecsült: hálaadás mint köszönőlevél
A hála, különösen írásos formában nagyon ritkán fordul elő a mai üzleti élet nyers valóságában. A köszönőlevél relikviává vált az elmúlt időszakban. Sajnos!
Mert a jól megírt köszönőlevél szimpátiát ébreszthet, kapcsolatokat erősíthet meg, és nem utolsósorban döntő tényező lehet abban, hogy valaki megkapja-e az állást vagy sem.
Valójában egy személyes köszönőlevél több, mint az udvariasság kifejezése: rászánni az időt a megírására, gondosságról és megbecsülésről tanúskodik a címzett felé.
Számos alkalom létezik, hogy köszönőlevelet írjunk:
  • az állásinterjú után
  • egy nagyszerű beszélgetés után a főnökkel
  • egy projekt sikeres lezárása után
  • jó szolgáltatás után
  • az első kapcsolatfelvétel után az ügyféllel
A köszönőlevél megformálása
Hogyan néz ki egy jó köszönőlevél? Hogyan épül fel? Nincsenek szigorú szabályok. Egy ilyen levélnek személyes megfogalmazásban, szívből jövően kellene a hálát közvetítenie. Ez ellentmond a normáknak.
Azonban vannak tanácsok, amelyek mindenesetre támogatják egy ilyen írás hatásait:
  • a forma
A köszönőlevélnek maximum fél oldalnak kellene lennie. A túl sok szó csak gyengíti a mondanivaló lényegét. Munkahelyen figyeljünk oda az elegáns, visszafogott és profi dizájnra - gyakran már egy logó vagy egy monogram is elég a levél kialakításában. A neved, címed és a cégnév is szerepeljen rajta, ahogy a hely, a dátum és az aláírás is. Hogy a levelet kézzel vagy számítógépen írod, a Te döntésed. Mérlegeld, hogy melyik megfelelőbb a célnak. A kézírásnál az esztétika nagyon fontos.
  • a tartalom
Már az első mondattal tedd egyértelművé, hogy egy köszönőlevelet tart a címzett a kezében. Természetesen meg kell említeni a levél megírásának okát. Gondolj az együtt töltött munka részleteire - mi az, ami különösen pozitív élményként maradt meg számodra?
  • a szervezés
Ha kedvet kaptál köszönőlevél írására, szerezz be hozzáillő levélpapírt (fehér vagy krémszínűt), holmi szokványos fénymásolópapírt senki sem akaszt a falára.
halasnak-lenni-boldogga-tesz
Ha hálás vagy azért a kevésért, amid van, kapni fogsz még. Ha hálás vagy a pénzedért, bármilyen kevés is, több pénzed lesz. Ha hálás vagy egy jó kapcsolatért, még ha nem is tökéletes, javulni fog. Ha hálás vagy az állásodért, még ha nem is az álmaid munkája, jobb lehetőségeket kapsz.
Mert a hála az élet nagy szorzója!
Fordította: Szentirmai Klaudia
Forrás: http://egeszsegsuli.ewk.hu/

.............................................................................................................

Rúgd ki az életedből ezt a 8 szokást, és légy végre boldog!

Mindenkinek vannak olyan szokásai, amik nem kedveznek különösebben a békés, nyugodt életnek. Lehet, hogy ezeket a szokásokat észre sem veszed, vagy éppen csak nem tulajdonítasz nekik semmiféle jelentőséget. Egy kis panaszkodás itt, talán egy kis pletykálkodás ott, a fontos teendők elnapolása amott....

Az utóbbi időben többször is felvetődött, hogy az emberek miért tesznek különös dolgokat akkor is, ha attól cseppet sem lesznek sem boldogabbak, sem elégedettebbek, sőt egyenesen károsan hatnak rájuk ezek a szokások.
Az emberi elme hihetetlen bonyolult szerkezet, de általános következtetéseket mégis lehet levonni annak érdekében, hogy aki akar fejlődni, és tenne is érte, annak legyen mibe kapaszkodnia.
Az emberi elmére sok minden hat: képek, szagok, hangok, érzések, érzelmek, vagy éppen ezek hiánya. Viszont van egy olyan érzés, ami az összes többinél erősebben hat: és az a félelem érzése. Bár azt lehetne mondani, hogy az embert sokkal inkább a szeretet motiválja, mint a félelem, de ez hazugság lenne...
A félelem (bármi is képezi a tárgyát) az, ami olyan szokásokra vesz rá minket, amelyek teljesen idegenek tőlünk, hűtlenné tesznek magunkhoz, és boldogtalanságot teremtenek.
Minél több rossz szokást tartasz meg és gyakorolsz, annál inkább a rabjukká válsz, mígnem a végén azonosulsz velük, és a kritikákra már csak a válladat leszel képes rángatni (mintha egy mocsárban süllyedtél volna el): "Ok, de hát én ilyen vagyok..."
A szokásaink, akárcsak az elménk, fejleszthető. Minden olyat kizárhatunk az életünkből, amelyek visszahúznak minket, és idegenek a valódi, boldog énünktől.
Az emberek nagy részét inkább a félelem motiválja, semmint a szeretet.
1. Panaszkodás
Ez az egyik legelterjedtebb emberi szokás. És egyben ez az egyik legárulkodóbb jele annak, hogy felelősségvállalás és konkrét cselekvés helyett másban keressük a hibát, egyszerűen a körülményeink áldozatává válunk. Te szívesen vagy a körülményeid áldozata?
Megoldás: Szívd fel magadat, és vedd a kezedbe a sorsod irányítását!
2. Pletykálkodás
Egy másik, szintén gyakori rossz szokás. Mit jelent a számodra a pletyka? Miért pletykálkodsz? Nem azért, hogy ezzel tereld el saját magadról a figyelmet?
Megoldás: Másokról való puszta feltételezések helyett objektív információkat keress! Baj esetén kibeszélés helyett mutass együttérzést!
3. Halogatás
A fontos dolgok halogatása végül mindig intenzív szorongáshoz vezet (pl. nem veszed fel a telefont). Ha tudod, hogy meg kellene csinálni egy feladatot, de eddig még nem vágtál bele, akkor csináld meg most! Miért tologatnád magad előtt?
Megoldás: Vegyél egy mély lélegzetet, és tedd, amit tenned kell!
4. Szüntelenül csak a munka
Akár a te munkád a legfontosabb a világon, akár nem, mindenkinek szüksége van pihenésre. A hivatás az élet része, de pihenj néha, ne félj attól, hogy ha nem dolgozol, nem fogják látni, hogy létezel! Keresd meg a benned szunnyadó taoistát és adj választ erre a kérdésre: "Az életem végén azt fogom jobban sajnálni, hogy nem dolgoztam még többet, vagy azt, hogy nem töltöttem több időt a szeretteim és a barátaim körében?"
Megoldás: Lazíts, iktass be heti egy pihenőnapot, amikor csak a családoddal foglalkozol.
5. Felesleges kiadások
Azt hiszem, ehhez nem kell túl sok magyarázat. Az időnk nagy részét olyan dolgok vásárlására (vagy vásárlásra szükséges pénz előteremtésére) fordítjuk, amelyek azon kívül, hogy az önérzetünket növelik, semmi másra nem jók. Ne feledd, hogy mindenféle plusz tárgyak nélkül is teljes személyiség és egyéniség vagy, nincs szükséged felesleges kiegészítőkre.
Megoldás: Fogadd el, hogy nem a tárgyak tesznek azzá, aki vagy!
6. Azon aggódni, hogy mit gondolnak mások
Talán meglepő ezt hallani, de az idő nagy részében az égvilágon senki semmit nem gondol rólad. Ezt most ne vedd rossz néven, egyszerűen csak a többiek is pont azzal vannak elfoglalva, hogy te éppen mit gondolsz róluk. "Amit szerinted mások gondolnak rólad, azt valójában te gondolod magadról." (Graffiti).
Megoldás: Vonatkoztass el attól, hogy éppen mások mit is gondolnak rólad! Ez egy csomó mentális energiát megspórol.
7. Perfekcionizmus és önbizalomhiány
A tökéletesség bűvöletében élni valójában állandó félelmet jelent. Ha maximalista vagy, akkor szinte állandóan kétségbe vagy esve, és mindent és mindenkit meg akarsz javítani. Ha mindig a hibákat keresed, majd javítasz rajtuk, aztán megint hibát keresel, amit javítani lehet, akkor romboló és szükségtelen ciklusokba kergeted magadat. Ha a hiányosságokat keresed, az elméd is a negatív dolgokkal kezd el azonosulni.
Megoldás: Próbálj meg a pozitív dolgokra fókuszálni: nem kell mindent tökéletessé tenni! (Nem is lehet.)
8. Rágódni a múlton, aggódni a jövőn
Ó, igen, ezek a legalattomosabb szokások. A félelem nagyon szereti ezeket a szokásokat, mert így állandó terrort tarthat az elmédben. Rettegsz, hogy a jövőben megismételed a múlt hibáit. Ha a múlt és a jövő között őrlődsz, soha nem leszel a jelenben. Márpedig mindened, amid van, az csak a jelen pillanatában van. Hogy szeretnéd a jelent tölteni?
Megoldás: A múlt hibáira úgy tekints, mint bölcs oktatómesterekre, amelyek alapján okos döntéseket hozhatsz a jelenben...
Sok sikert!
Forrás: www.motivator.ma

.............................................................................................................

Ősi gyógymódok, csodálatos magyar szokások

A magyarság ősi hitvilága talán nem is tudatosan, de hatékonyan használta azokat a gyógyító technikákat, amellyel például elűzték a fáradtságot, megtisztították csakrájukat. Most megmutatjuk, hogyan!
A magyar néptánccal nagyszüleink, dédszüleink elűzték az aratás, hihetetlenül nehéz munkájával járó fáradtságot. Ilyenkor tartották az aratóbálokat, és a hajnaltól napnyugtáig tartó aratás után, egész éjjel mulattak. Megmutatta, hogy a népitáncnak, főleg a legényeseknek, szinte minden mozdulata egy-egy zodiákus jegynek felel meg, ezzel hozva harmóniába az energiákat, és a csettintésekkel, tapsolással, a lábak csapkodásával, kurjongatásokkal pedig kitűnően megtisztították a csakráikat, meridiánjaikat, bár valószínűleg, ezeknek nem voltak tudatában, de így óriási energiákat nyertek.
Gondoltátok volna, hogy csakráink mindegyike, szépen sorban behangolható a szolmizációs hangokkal. Ha betegek, vagy csak nagyon fáradtak vagyunk, feküdjünk bele egy kád meleg vízbe úgy, hogy a fejünket is belerakjuk. Öntsünk bele pár csepp, bármilyen illóolajat, és próbáljuk meg megkeresni azt a dó hangot, (énekeljünk) amely a gyökércsakránkra el kezd rezonálni. Ha megtaláltuk, ezt erősen lehet érezni, akkor utána énekeljük végig a ré, mi, fá, szo, lá, ti hangokat is. Ezzel az összes csakránkat képesek vagyunk kitisztítani, harmóniába hozni, és aktiválni. A gyógyulásunk pedig megtörténik. Tulajdonképpen a magyar népdalok hangkészlete, és ezek éneklése is felér egy ilyen csakra harmonizálással.
neptanc01_0
Ha felrajzoljuk egy táblára, a hosszanti tengelyünket (gerincünket), amelyre bejelöljük a csakrákat, és a hozzá tartozó szolmizációs hangokat, majd ezeket felülről lefelé haladva, és visszafelé olvasva, (a szívcsakrához tartozó "fá" hang kivételével, az ó hangokat ő-vel helyettesítve, a következő értelmes mondat állt össze: ITT ÁLL ŐS FA, ÍM ERŐD.
- 7-es, korona csakra TI IT
- 6-os, harmadik szem csakra LÁ ÁL
- 5-ös, torok csakra SO OS
- 4-es, szív csakra FA FA
- 3-as, napfonat csakra MI IM
- 2-es, nemi csakra RE ER
- 1-es, gyökér csakra DO OD
Döbbenetes, nem? Egyszerűen hihetetlen. Az Ős fa, a gerincünk, mely alul a gyökér, fenn a korona, melyből úgy kapjuk erőnket, hogy lent a Földbe, fenn az Égbe vagyunk bekötve. Vajon Kodály Zoltán tudta azt, hogy az általa elnevezett hangok ezt a bölcsességet adják ki? Bizonyára fogalma sem volt róla, ezt minden valószínűség szerint, odaátról súgták neki.
Még néhány népi gyógymódot megosztunk veletek:
Ízületi fájdalmakra, gyulladásokra: napközben mézes káposztalevelet kell rátenni a gyulladt, duzzadt testrészre és átkötni, éjszakára vízben főtt kukoricadarát , azaz puliszkát kell melegen rákenni, és fóliával majd kendővel bekötni. Erre jó még a fekete nadálytő pakolás is.
Hólyaghurut, felfázás: nagyon jó a kamillatea meginni, de a fájó és égető vizelési inger megszüntetésére hatásos, ha a gőze fölé ülünk, vagy beleülünk egy lavór kamillás vízbe.
Torokfájás, köhögés: gőzölés a jó öreg kamillatea fölött, törülközővel a fejen, és nagyon jó a következő teakeveréket meginni: kamilla, útifű, kakukfű, zsálya mézzel, citrommal, lehet még a teavízbe tenni egy kis fahéjat és szegfűszeget. Ez ajánlott forralt borba is. A lenmag teája is nagyszerűen oldja a légúti váladékokat, enyhíti a köhögést.
Fülfájás, övsömör: nagyon hatásos a kövirózsa nedve, fülbe csöpögtetni, vagy az övsömörös részt bedörzsölni, kitűnően csillapítja a fájdalmat. Fülfájásnál még nagyon jó a meleg só is, amit egy kis vászonzacskóba kell belevarrni, és jól átmelegítve a fülre tenni.
Herpesz, kiszáradt, vagy gyulladt bőr: nagyon jó a körömvirág kenőcs, amelyet érdemes házilag elkészíteni, egy marék, lehetőleg napos időben leszedett körömvirágot, ennek szárát, levelét és virágát összevágni, és beletenni kb 20-25 dkg disznózsírba, majd ezt pár percig sütni benne. Ezután 1 napig hagyjuk állni, majd szitán vagy egy gézen átszűrni, és kis üvegbe beleönteni. Hűtőben sokáig eláll, és bármikor felhasználható.
hajfonat01
Nagyanyáink szinte mindenre használták az ecetet is, pl. a haj öblítésére, az öblítővízbe kevertek egy evőkanál ecetet, ettől a hajuk szép fényes lett. Korpásodása ellen is hatásos szer volt, ha ecettel bekenték a fejbőrt, és azt egy kicsit bedunsztolták. De az ecetes borogatást használták duzzadt ízületre is, vagy csípések okozta viszketés vagy fájdalom enyhítésére.

  http://faceportal.hu/osi-gyogymodok-csodalatos-magyar-szokasok/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.